  • PE30L0FG101MAB
PE30L0FG101MAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30L0FG101MAB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PE30L0FG101MAB
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 100 Ohm 20% 3W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (19.7 X 29mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE30L0FG101MAB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    3W