  • PE-1008CM561GTT
PE-1008CM561GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM561GTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM561GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM561GTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    560nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    425MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm