  • PE-1008CM392GTT
PE-1008CM392GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM392GTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM392GTT
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
PE-1008CM392GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM392GTT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    1008CM
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    135mA
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.3Ohm Max
  • Max DC Current
    135mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 15MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 15 MHZ
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm