  • PE-1008CM371JTT
PE-1008CM371JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM371JTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM371JTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM371JTT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    1008CM
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Inductance
    370nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Current
    135mA
  • Max DC Current
    430mA
  • Frequency - Self Resonant
    490MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Q Factor
    50
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm