  • PE-1008CM151GTT
PE-1008CM151GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM151GTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM151GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM151GTT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    1008CM
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    580mA
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    580mA
  • Frequency - Self Resonant
    625MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm