  • PE-1008CD560GTT
PE-1008CD560GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CD560GTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CD560GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CD560GTT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    1008CD
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    56nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.15GHz
  • Q @ Freq
    65 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm