  • PE-0805CCMC181STH
PE-0805CCMC181STH
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CCMC181STH
HK JDW NO:
664-PE-0805CCMC181STH
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
PE-0805CCMC181STH
Description:
CHOKE COM MODE 180 OHM 50V 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CCMC181STH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    ChipChoke™ CCMC
  • Size / Dimension
    0.087Lx0.051W 2.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.5mm
  • Inductance
    28 nH
  • Impedance
    180Ohm
  • Current
    250mA
  • Max DC Current
    250mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Impedance @ Frequency
    180Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    50V
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    1.0922mm