  • PE-0603CD390JTT
PE-0603CD390JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0603CD390JTT
HK JDW NO:
664-PE-0603CD390JTT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603CD390JTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0603CD390JTT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0603CD
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.049W 1.80mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.24mm
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.2GHz
  • Q @ Freq
    35 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    35
  • DC Current
    600mA
  • Height
    640μm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.2446mm