  • PE-0603CD160JTS
PE-0603CD160JTS
advertisement
Manufacturer No:
PE-0603CD160JTS
HK JDW NO:
664-PE-0603CD160JTS
Step5Bar-code shipping tag
PE-0603CD160JTS
    Select All
  • Core Material
    Ceramic
  • Series
    0603CD
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    0.016 µH
  • DC Resistance (DCR)
    0.17Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0705
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Self Resonant Frequency
    3300MHz