  • PE-0402CC4N7STT
PE-0402CC4N7STT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CC4N7STT
HK JDW NO:
664-PE-0402CC4N7STT
Datasheet:
PE-0402CC4N7STT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CC4N7STT
  • Published
    2015
  • Series
    0402CC
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm