  • PE-01005FB100JT
PE-01005FB100JT
advertisement
Manufacturer No:
PE-01005FB100JT
HK JDW NO:
664-PE-01005FB100JT
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD 10 OHM 01005 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-01005FB100JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Current Rating (Max)
    540mA
  • Impedance @ Frequency
    10Ohm @ 100MHz