  • PDQE10-Q48-D5-T
PDQE10-Q48-D5-T
advertisement
Manufacturer No:
PDQE10-Q48-D5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PDQE10-Q48-D5-T
Package:
Datasheet:
PDQE10-Q48-D5-T
Description:
Quantity:
In Stock : 28
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PDQE10-Q48-D5-T
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PDQE10 (10W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1A 1A