  • PDA17-PN20-502BK
PDA17-PN20-502BK
advertisement
Manufacturer No:
PDA17-PN20-502BK
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-PDA17-PN20-502BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDA17-PN20-502BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Pin
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Composition
    Carbon
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    17mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Length
    27.4mm