  • PCI9030-AA60PI F
PCI9030-AA60PI F
advertisement
Manufacturer No:
PCI9030-AA60PI F
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-PCI9030-AA60PI F
Package:
Datasheet:
PCI9030-AA60PI F
Description:
0.5mm 3.3V Specialized Interface IC SMARTarget? Series 3.3V
Purchasing and Inquiry
PCI9030-AA60PI F Overview
The item is packaged in a Tray case.In the way of [0], this component is installed.I/O Acceleratorapplies the component appropriately.The ability to supply 3.3V 5V volts is available with certain devices.The terminations on it are [0].Keep in mind that this device should be set to 3.3V.There are electronic components in the Bus Controllers family.Potentiometers operate at a supply voltage of 85°C.The electronic part in question belongs to the SMARTarget? series.At [0], it is capable of delivering voltage.A temperature of -40°C is the minimum operating temperature for the component.For the output frequency to be effective, it should not exceed 60MHz.
PCI9030-AA60PI F Features
Set the part at 3.3V volts
PCI9030-AA60PI F Applications
There are a lot of Broadcom Limited PCI9030-AA60PI F Specialized Interface ICs applications.
  • Digital cross connects (DSX-1)
  • Cellular phones
  • Access Concentrators
  • Imaging
  • Remote Powered Equipment
  • Avionics test equipment
  • MP3 players
  • Data switching
  • PDAs
  • Cable Modem, Cable PC
Step5Bar-code shipping tag
PCI9030-AA60PI F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Supplier Device Package
    176-PQFP
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2001
  • Series
    SMARTarget™
  • JESD-609 Code
    e6
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    176
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Applications
    I/O Accelerator
  • HTS Code
  • Subcategory
    Bus Controllers
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3.3V 5V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G176
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    PCI
  • Clock Frequency
    60MHz
  • Supply Current-Max
    150mA