  • PBA1500F-15-G
PBA1500F-15-G
advertisement
Manufacturer No:
PBA1500F-15-G
HK JDW NO:
165-PBA1500F-15-G
Package:
Datasheet:
PBA1500F-15-G
Description:
Switching Power Supplies 1500W 15V 100A Low Leakage Current
Step5Bar-code shipping tag
PBA1500F-15-G
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    PBA (1500W)
  • Size / Dimension
    10.55Lx7.01W x 2.40 H 268.0mmx178.1mmx61.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    1.5kW
  • Current - Output 1
    100A
  • Height
    61mm