  • PAC300003307FAC000
PAC300003307FAC000
advertisement
Manufacturer No:
PAC300003307FAC000
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-PAC300003307FAC000
Package:
Axial
Description:
Through Hole 330mOhms, 3W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 1393
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAC300003307FAC000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    PAC
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.650L 5.50mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    16.51mm