  • PA5175.103NLT
PA5175.103NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA5175.103NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA5175.103NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3149
Step5Bar-code shipping tag
PA5175.103NLT
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PA5175.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.209W 5.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.4A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm