  • PA5005.821NLT
PA5005.821NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA5005.821NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA5005.821NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA5005.821NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA5005.821NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA5005.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.252W 6.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    820nH
  • DC Resistance (DCR)
    4.18mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    24A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm