  • PA5002.821NLT
PA5002.821NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA5002.821NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA5002.821NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2737
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA5002.821NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA5002.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.209W 5.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    12A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    12.7mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    15A
  • Rated Current-Max
    12A
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm