  • PA2248.153NLT
PA2248.153NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA2248.153NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA2248.153NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA2248.153NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 669
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA2248.153NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PA2248.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.610W 16.50mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    22A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    7.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    25.5A
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm