  • PA2202.231NL
PA2202.231NL
advertisement
Manufacturer No:
PA2202.231NL
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA2202.231NL
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA2202.231NL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PA2202.XXXNL
  • Size / Dimension
    0.476Lx0.394W 12.10mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    36A
  • Inductance
    230nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.48mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    47A
  • Case/Size Code
    4839
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm