  • P9A1R00MDISX1253MA
P9A1R00MDISX1253MA
advertisement
Manufacturer No:
P9A1R00MDISX1253MA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P9A1R00MDISX1253MA
Package:
Description:
Res Conductive Plastic POT 25K Ohm 20% 1/10W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.5mm (27.1 X 9.5 X 11.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P9A1R00MDISX1253MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    25kOhm
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C