  • P6SMAJ8.5ADF
P6SMAJ8.5ADF
advertisement
Manufacturer No:
P6SMAJ8.5ADF
HK JDW NO:
233-P6SMAJ8.5ADF
Datasheet:
P6SMAJ8.5ADF
Step5Bar-code shipping tag
P6SMAJ8.5ADF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMAJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.44V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    41.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    14.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8.5V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    8.5V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W