  • P4KE350C-G
P4KE350C-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE350C-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-P4KE350C-G
Datasheet:
P4KE350C-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE350C-G
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Bidirectional
  • Number of Channels
  • Voltage - Breakdown (Min)
    315V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    504V
  • Peak Pulse Current
    790mA
  • Reverse Standoff Voltage
    284V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    350V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    284.2V