  • P3519-392J
P3519-392J
advertisement
Manufacturer No:
P3519-392J
HK JDW NO:
79-P3519-392J
Step5Bar-code shipping tag
P3519-392J
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    P3519
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    1.69A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    2.19A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm