  • P30LM0FJR503MA
P30LM0FJR503MA
advertisement
Manufacturer No:
P30LM0FJR503MA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P30LM0FJR503MA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 50K Ohm 20% 1.8W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (19.7 X 45mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P30LM0FJR503MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2017
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.8W