  • P1330R-822H
P1330R-822H
advertisement
Manufacturer No:
P1330R-822H
HK JDW NO:
79-P1330R-822H
Step5Bar-code shipping tag
P1330R-822H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±3%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    1.02A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    1.02A
  • Current - Saturation
    600mA
  • Case/Size Code
    3111
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm