  • P1330-563K
P1330-563K
advertisement
Manufacturer No:
P1330-563K
HK JDW NO:
79-P1330-563K
Step5Bar-code shipping tag
P1330-563K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1330
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.18mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    442mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    442mA
  • Current - Saturation
    216mA
  • Case/Size Code
    3313
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm