  • MSS7341T-123MLB
MSS7341T-123MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS7341T-123MLB
HK JDW NO:
3194-MSS7341T-123MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS7341T-123MLB
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.3A
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.6A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    12 µH
  • RMS Current (Irms)
    3.3A
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C