  • P1206H1005BNT
P1206H1005BNT
advertisement
Manufacturer No:
P1206H1005BNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P1206H1005BNT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 10MOhm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 1238
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1206H1005BNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    3.06mm
  • Width
    1.6mm