  • P1206C2002LNT
P1206C2002LNT
advertisement
Manufacturer No:
P1206C2002LNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P1206C2002LNT
Package:
Datasheet:
Description:
Thin Film, 20kOhm, 0.01%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1206C2002LNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    0.01%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V