  • P0805Y1822BB
P0805Y1822BB
advertisement
Manufacturer No:
P0805Y1822BB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-P0805Y1822BB
Description:
Thin Film, 18.2kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P0805Y1822BB
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    18.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.91mm