  • P0648.192NL
P0648.192NL
advertisement
Manufacturer No:
P0648.192NL
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-P0648.192NL
Package:
Datasheet:
P0648.192NL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P0648.192NL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    1.9 µH
  • DC Resistance (DCR)
    0.0075Ohm
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5151
  • Rated Current-Max
    9.6A