  • P-0805H1002BST0
P-0805H1002BST0
advertisement
Manufacturer No:
P-0805H1002BST0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-P-0805H1002BST0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 10kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P-0805H1002BST0
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, FLAME PROOF, LASER TRIMMABLE
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C