  • OSTHY030080
OSTHY030080
advertisement
Manufacturer No:
OSTHY030080
HK JDW NO:
602-OSTHY030080
Package:
Datasheet:
OSTHY030080
Description:
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 18-22 AWG OSTHY
Step5Bar-code shipping tag
OSTHY030080
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTHY
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    7A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG