  • OSTHA030150
OSTHA030150
advertisement
Manufacturer No:
OSTHA030150
HK JDW NO:
602-OSTHA030150
Package:
Datasheet:
OSTHA030150
Description:
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 14-24 AWG OSTHA
Step5Bar-code shipping tag
OSTHA030150
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTHA
  • Feature
    Lever Actuated
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Green
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG