  • OS096064PK11MW1B10
OS096064PK11MW1B10
advertisement
Manufacturer No:
OS096064PK11MW1B10
HK JDW NO:
606-OS096064PK11MW1B10
Package:
Description:
DISPLAY OLED 96X64 1.1" WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OS096064PK11MW1B10
  • Series
    Pictiva
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    25.49mm W x 17.65mm H
  • Backlight
    Without Backlight
  • Dot Pixels
    96 x 64
  • Background Color
    Black
  • Diagonal Screen Size
    1.1 27.94mm
  • Graphics Color
    White
  • Dot Size
    0.22mm Wx0.22mm H
  • Dot Pitch
    0.25mm Wx0.25mm H