  • OP51508T-91NM
OP51508T-91NM
advertisement
Manufacturer No:
OP51508T-91NM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-OP51508T-91NM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OP51508T-91NM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Mast Mount
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Male
  • Applications
    802.11n, Cellular
  • Ingress Protection
    IP67
  • Frequency
    5.875GHz
  • Power - Max
    5W
  • Gain
    8dBi
  • Frequency Range
    5.15GHz~5.875GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    5.512GHz
  • Height (Max)
    4.587 116.50mm