  • OD8032-12HHB02A
OD8032-12HHB02A
advertisement
Manufacturer No:
OD8032-12HHB02A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD8032-12HHB02A
Package:
Datasheet:
OD8032-12HHB02A
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD8032-12HHB02A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Weight
    0.238lb 107.95g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD8032
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Max Power Dissipation
    4.56W
  • Current Rating
    230mA
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    55.4 CFM (1.55m3/min)
  • Noise
    44.0 dB
  • Voltage Range
    7V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)