  • PF80252V3-1000U-A99
PF80252V3-1000U-A99
advertisement
Manufacturer No:
PF80252V3-1000U-A99
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-PF80252V3-1000U-A99
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF80252V3-1000U-A99
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.201lb 91.17g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MagLev® PF
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.64W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4200 RPM
  • Bearing Type
    Vapo-Bearing™
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    53.0 CFM (1.48m3/min)
  • Noise
    41.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.300 in H2O (74.7 Pa)