  • OAR1R010JLF
OAR1R010JLF
advertisement
Manufacturer No:
OAR1R010JLF
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-OAR1R010JLF
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 10mOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OAR1R010JLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    1.65mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    11.43mm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    11.43mm
  • Width
    1.65mm