  • RLR20C1501GS
RLR20C1501GS
advertisement
Manufacturer No:
RLR20C1501GS
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-RLR20C1501GS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 1.5kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
RLR20C1501GS
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    500mW
  • Length
    9.9mm