  • OA938AP-22-1WB1855
OA938AP-22-1WB1855
advertisement
Manufacturer No:
OA938AP-22-1WB1855
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA938AP-22-1WB1855
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA938AP-22-1WB1855
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    1.1lbs 499.0g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -22~176°F -30°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    OA938
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    15.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    17W
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 55°C
  • RPM
    3150 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    55.0 CFM (1.54m3/min)
  • Noise
    40.0 dB(A)
  • Voltage Range
    200V~240VAC
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)
  • Height
    92mm