  • SF11592A-1092HBL.GN.I55
SF11592A-1092HBL.GN.I55
advertisement
Manufacturer No:
SF11592A-1092HBL.GN.I55
HK JDW NO:
736-SF11592A-1092HBL.GN.I55
Description:
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
Step5Bar-code shipping tag
SF11592A-1092HBL.GN.I55
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.617lb 280.00g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 91.5mm Lx91.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    110mA
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    2850 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    37.0 CFM (1.04m3/min)
  • Noise
    40.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)
  • Height
    91.5mm