  • NX2016SA-25.000M-STD-CZS-1
NX2016SA-25.000M-STD-CZS-1
advertisement
Manufacturer No:
NX2016SA-25.000M-STD-CZS-1
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX2016SA-25.000M-STD-CZS-1
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 16340
Step5Bar-code shipping tag
NX2016SA-25.000M-STD-CZS-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX2016SA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±15ppm
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.6002mm