  • NX3225GA-25.000M-STD-CRG-2
NX3225GA-25.000M-STD-CRG-2
advertisement
Manufacturer No:
NX3225GA-25.000M-STD-CRG-2
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX3225GA-25.000M-STD-CRG-2
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX3225GA-25.000M-STD-CRG-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX3225GA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm