  • NTR50T4992DTRF
NTR50T4992DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T4992DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T4992DTRF
Datasheet:
NTR50T4992DTRF
Description:
FIXED RESISTOR NTR50(10 TO 500K) Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T4992DTRF
    Tape & Reel
  • Series
    NTR50(10 TO 500K)
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V