  • NTR25F9R76CTRF
NTR25F9R76CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25F9R76CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25F9R76CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 9.76Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25F9R76CTRF
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    9.76Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C