  • CRL0805-FW-4R70E
CRL0805-FW-4R70E
advertisement
Manufacturer No:
CRL0805-FW-4R70E
HK JDW NO:
103-CRL0805-FW-4R70E
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4.7Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRL0805-FW-4R70E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    RUTHENIUM OXIDE
  • Construction
    Chip
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm