  • NTR12D7683CTRF
NTR12D7683CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12D7683CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12D7683CTRF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 768kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12D7683CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    768kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C